į navigaciją

Euro baimė, ar muzikos centrai ir šaldytuvai mus apsaugos 2014-05-22

Parašė edqaras Kategorija: LED televizoriai, muzikos centrai.
Žymos: , ,
Komentarai (3)

muzikos centrai

muzikos centrai

Artėjant euro įvedimui, didelė dalis Lietuvos gyventojų skuba įsigyti buitinę techniką ar elektronikos prekes. „Spinter tyrimai” įrodė jog tai yra iš tikrųjų. Tyrimas parodė jog Lietuviai bijo perkamosios galios pokyčių po euro įvedimo. Kodėl jie ima kaupti atsargas ir daiktais ir pirkiniais?

Tyrimų duomenimis labiausia gyventojus domina kompiuterinė technika (49 proc.), buitinė technika (41 proc.) kurios 36 proc. sudaro skalbimo mašinos, orkaitės, LED televizoriai, muzikos centrai, šaldytuvai ir panaši stambi buitinė technika.

„Lietuvos gyventojai bijo euro įvedimo, jog elektronikos prekes ir buitinė technika brangs, o santaupos mažės” sako „Mediashop” generalinis direktorius (Aleksandras Tumakovas). Jo teigimu, vidutines ir aukštesnes pajamas gaunantys pirkėjai ketina įsigyti naujos kompiuterinės technikos, o mažiausias pajamas gaunantys buitinės technikos.

Tačiau kaip be būtų keista, nei vienas rinkos atstovas buitinės technikos ir elektronikos srityje prekių brangimo po euro įvedimo neprognozuoja. A. Tumakovo teigimu negalima pasiduoti baimėms ir emocijomis, ir griebtis skubotų bei neapgalvotų sprendimų artėjant Euro įvedimui.

UAB „Senukų prekybos centras” Komunikacijos projektų vadovė L. Petraitytė pastebi, jog kai kurių technikos prekių paklausa didėja. Netyčia prasitarė, jog pardavimai išaugo 50-100 proc. „Pastebėjome, jog pirkėjai aktyviau pradėjo domėtis nauju asortimentu, mūsų teikiamais pasiūlymais. Gyvenantis kaimyninėse šalyse taip pat skuba įsigyti naujų prekių ir susigrąžinti pridėtinės vertės mokestį (PVM).

Dar vienas tyrimas atskleidė, jog gyvenantys šeimoje asmenys (48,5 proc.) iki naujų metų ruošiasi įsigyti nauja kompiuterinę įrangą, o asmenų kurie dar neturi sukūrę šeimos dažniausi pirkiniai būna nauji LED televizoriai ar kita vaizdo technika (41,7 proc).

Ekspretų prognozės

Žygimanto Mauricos teigimų verta sunerimti dėl suprastėjusios gyventojų nuotaikų. „ Jos suprastėjo nepagrįstai. Tam įtaką darė du veiksniai. Vienas jų - situacija rytuose, Rusijoje ir perdėta ekonominio karo baimė.”

„Nordea” vyr. Ekonomistas teikia, kad Lietuva ekonomiškai nukentės, tačiau poveikis nebus didelis, toks koki dabar eskaluoja bendrovės kurios nuo sankcijų nukentėjo tiesiogiai .
Taip pat bijoma kainų augimo dėl besikeisiančios valiutos. Estijoje ir Latvijoje situacija buvo analogiška, kai daugiau nei trečdalis gyventojų baiminosi spartaus kainų augimo, tačiau šios baimės nepasitvirtino.

Rodyk draugams

Naujieji, išmanieji LED televizoriai 2014-04-30

Parašė edqaras Kategorija: LED televizoriai.
Žymos: , ,
Komentarai (3)

LED televizoriai

LED televizoriai

Nauja televizorių niša - išmanieji, toks super televizorius turi skaitmeninį imtuvą, “Full HD” funkciją, USM, HDMI jungtis, internetą, pabandysime išsiaiškinti kuo skiriasi šie naujos kartos televizoriai užkariavę esamą rinką. Tecnologijos pokyčiai „Sony” savo gaminamuose televizoriuose naudoja kitų gamintoju ekranus (”matricas”). Tad vykdydami reklamine kompaniją pardavinėjant savo brangesnius nei konkurentų televizorius visuomet pabrėžia, kad svarbu ne ekranas, o technologija, kuri apdoroja vaizdą. „Sony” pirmoji televizoriuose įdiegė „24p” vaizdo apdorojimo technologiją, kurios deka vaizdas atrodo daug natūralesnis. Ši bendrovė pirmoji televizorius aprūpino „X-Reality” varikliais, kurio dėka sumažinamas triukšmo lygis ir užtikrinamas žemos rezoliucijos kokybiškas vaizdas. „Sony” viena pirmoji įdiegė „Triluminos” technologiją. Kas yra „Trilumina”? paprasti LED televizoriai turi LCD skystųjų kristalų ekraną, kurio apšvietimas mėlynos spalvos LED lemputėmis yra šonuose ar gale. Dėl ant lemputės esančio fosforo sluoksnio ji švyti baltai, ši šviesa skrodžia LCD ekrano taškų kuriamus spalvų filtrus, ir ekranas suformuoja vaizdą kurį mes matome. Bet filtruodami baltą spalvą LCD ekrano taškai praleidžia dalį kito atspalvio šviesos. Pavyzdžiui, raudonas LCD taškas praleidžia oranžinę spalvą. „Triluminos” technologija nuo kitų skiriasi tuo, kad kiekviena LED ekrano apšvietimo dalis sudaryta ir keturių apšvietimo spalvų - mėlynos, raudonos ir dviejų žalių, jos sukuria baltą spalvą, šviečia tik šių trijų spalvų spektre. Todėl LCD ekrano filtrai tokią šviesą išskaido kur kas tiksliau.

LED televizoriai, „Triluminos" technologija

LED televizoriai, „Triluminos" technologija

Tad to pasekoje „Triluminos” technologija iki 50 proc. Spalvas atkūria geriau, pagerėja raiška, spektras ir gelmė. Belieka apsispręsti, ar šis privalumas vertas didesnės kainos.. Marketingas šiek tiek apgavo Buitinės technikos prekybos centruose mes girdime - LED ekranas, LCD ekranas, plazminis ekranas, LED yra geriausias, kiti žemesnės klasės. Tiesa kiek kitokia, televizorių ekranai yra LCD arba plazminiai. LED tai tik apšvietimo technologija. Anksčiau naudotą halogeninį apšvietimą pakeitė LED technologija, televizoriai paplonėjo ir tapo ekonomiškesni. LCD technologija galima išskaidyti dar į kelis porūšius. Tokius kaip IPS ekranai, šia technologiją į savo televizorius diegia LG, IPS technologijos dėka LED televizoriai yra ryškesni, turi didesnį apžvalgos kampą. netgi žiūrint iš bet kurio kampo vaizdas toks pat ryškus. Tačiau dėl šios technologijos ekranai stipriau atspindį saulės šviesą, todėl ji sėkmingai pritaikoma ir montuojama „iPhone”, išmaniuosiuose telefonuose. Tad sunku nuspręsti ar tai trūkumas, ar esate turėję blizgaus ekrano nešiojamą ar stacionarų kompiuterį? Jei blizgaus paviršiaus kompiuteriu naudojotės lauke, pastebėjote, kad sunku ką nors įžiūrėti ir tenka ieškoti šešėlio. Nebekenkia regėjimui Akių vyzdžiai reaguoja į ekrane besikeičiančius vaizdus, suintensivėjusią šviesą ir atvirkščiai, vyzdžiai traukiasi arba plečiasi. Kada vaizdai keičiasi itin greitai, vyzdžiai pavargsta ir laikui bėgant silpsta. Todėl, JAV kino ir televizijos inžinierių asociacijos tyrimų rezultatų duomenimis žiūrint televizorių aplinkoje turi būti mažiausiai 10% apšvietimo. bet kitas šviesos šaltinis atsispindi ekrane, o tai erzina. Sukurti apšvietimo šalitinį televizoriui jau buvo bandyta 6-tajame dešimtmetyje. Inžinieriai pasiūlė sukurti apšvietimą televizoriaus ekrano kraštuose. Technologija, kaip supratot, nebuvo patraukli pirkėjams. Nyderlandų kompanija „Philips” 2003 metais sukūrė tokia apšvietimo technologija pavadinimu - „Ambilight”, inžinieriai įmontavo dar viena apšvietimo pluošta už LED apšvietimo diodų pluošto, taip, kad tuo pačiu metu šviečia ir apšviečiamoji dalis ir dalis kuri filtruojama LCD ekrano spalvų filtrų, tokiu būdu išgaunamas 10% papildomas apšvietimas, tad tokio televizoriaus žiūrėjimas akių vyzdžiams nebekenkia. O žiūrovams ekrano vaizdas atrodė dar ryškesnis ir spalvingesnis.

LED televizoriai, OLED technologija

LED televizoriai, OLED technologija

šiuo metu OLED „Ambilight” technologija jau yra šeštos kartos, esantys davikliai patys reguliuoja apšvietimą, reikiamą šviesos srauto stiprumą atsižvelgiant į ekrano rodomus atspalvius ir intensyvumą, LED televizoriai

Rodyk draugams