į navigaciją

Buitinė technika, mitai ir tiesa 2013-09-29

Parašė edqaras Kategorija: Buitinė technika.
Žymos:
Atgalinė nuoroda

buitinė technika

buitinė technika

Pastartąjį amžių keičiantis naujoms technologijoms, buitinė technika ypač patobulėjo. Nepaisant naujųjų technologijų, buitinės technikos pardavėjai susiduria su komercijos sukurtais mitais. “Electrolux” siekdama juos paneigti, pateikia dvylika žinomiausių mitų apie įvairių kategorijų prietaisus ir argumentuoja faktus.

Orkaitės

1. Mitas: orkaitės, turinčios įmontuotus kvapų filtrus, reikalauja papildomos priežiūros. Faktas: kvapų filtrai orkaitėse yra nesusidėvintys, dėl savo veikimo principų visai nereikalauja valymo, keitimo ar pan…
2. Mitas - orkaitės su išsivalymo funkcija dėl per didelės šilumos viduje gali sugadinti šalia esančius baldus. Faktas - orkaitės, turinčios pirolizės funkciją turi papildomą šilumos izoliacija.
3. Mitas - orkaitėje garų kepimo būdu galima kepti tik daržoves. Faktas: orkaitėse su garų kepimo funkcija galima kepti ne tik daržoves, gali kepti mėsą/žuvį, parinkus mažiausią garų kiekį, galima kepti ir pyragus, duoną.

Kaitlentės

1. Mitas - indukcinės kaitlentės skleidžiamos elektromagnetinės bangos kenkia gyviemas organizmams. Faktas - kaitlentės skleidžiamų bangų intensyvumas yra netgi mažesnis už plaukų džiovintuvo ar mobilaus telefono. Jokia buitinė technika neturi kenksmingo elektromagnetinio poveikio.
2. Mitas - indukcinė kaitlentė šildo maistą mikro bangomis, kaip mikro bangų krosnelė, šildomas maistas o ne indai, dėl to jos taip pat kenksmingos kaip ir mikro bangu krosnelės. Faktas - indukcinė kaitlentė veikia tiesiogiai su indais - kaitina puodo dugną, taip įkaitęs indo dugnas kaitina ir maista. Nors tokia buitinė technika kaip mikro bangų krosnelės pasižymi skleidžiamų mikro bangu veikimo principais, bet ir jos nėra kenksmingos, mikro bangos virpina maiste esanti vandeni, to pasekoje vanduo sušyla, jos neardo medžiagų, beje, mikro bangų krosnelės sienelės apsuago išore nuo nekenksmingu mikro bangų.
3. Mitas - iš šaldiklio išimtą puodą padėjus ant įkaitusios kaitlentės, stiklinė keraminė kaitlentė gali trūkti. Faktas - dėl mažo, tik 0,0000001% išsiplėtimo, stiklo keramika atspari dideliems temperatūros pokyčiams. Ši buitinė technika kaip supratote yra ypač atspari.

Indaplovės

1. Mitas - plauti indus indaplovėje neekonomiška, naudoja daug vandens ir elektros. Faktas - Indaplovės, kuriose telpa dvylika indų komplektų, sunaudoja apie dvylika litrų vandens per viena plovimą, vaizdžiau tariant šis buitinės technikos prietaisas sunaudoja tiek, kiek telpa įprastoje virtuvės kriauklėje.
2. Mitas - indaplovėje galima naudoti bet kokį indų ploviklį - naudojamą plaunant rankomis. Faktas - Kaip ir skalbimo milteliai klasifikuojami į grupes su kokia buitine technika ar rankomis drabužiai bus skalbiami, taip ir indaplovėms reikia naudoti specialias priemones.
pvz: indų plovikliai skirti indus plauti rankomis turi sudėtyje priemonių kurios tausoja rankų odą, taip pat indų plovikliai skirti plauti indus su indaplove turi komponentų kurie tausoja indaplove, minkština vandeni, to pasakoje indaplovės technika neapkalkėja, indaplovės susidėvėjimo rizika mažesnė.


3. Mitas – indaplovėje galima naudoti tik šaltą vandeni. Faktas – daugumoje indaplovių galima jungti šaltą ir karštą vandenį. Naudojant ir karštą vandenį galima sumažinti elektros energijos sąnaudas (atsižvelgiant į elektros ir karšto vandens kainų santykius), galima sutrumpinti plovimo laiką.
4. Mitas - indaplovė plaudama indus, pilnai prisipildo vandens. faktas - indaplovė nėra skalbyklė, indaplovėje vanduo aukštu slėgiu purškiamas tiesiogiai ant indų.

Gartraukis

1. Mitas - renkantis gartraukį, reikia žiūrėti ant etiketės užrašytą traukimo galią. Faktas - dalis gartraukių gamintojų traukimo galią matuoja nenaudodami matavimo specifikacijų - IEC61591, nenatūraliomis veikimo priemonėmis sukuriami rezultatai pagerinti skersvėju, pakeičiamu slėgiu ar temperatūra, prietaisai pajungiami kitaip, nei nurodyta IEC61591 instrukcijose. „AEG-Electrolux“, „Electrolux“, „Zanussi“ gartraukių galimybės matuojamos griežtai pagal IEC61591 specifikacijas.
2. Mitas – iš gartraukio išeinantį orą būtina nukreipti į lauką. Faktas - gartraukiai veikia ir cirkuliacijos būdu, filtruotas oras grįžta atgal į patalpas. Naudojant cirkuliaciją, gartaukiui būtinas papildomas anglies filtras.

Patiko (0)

Rodyk draugamsKomentarai»

   1. Edvinas - 2014-06-29

Yra tiesos :) Kokybiškos buitinės technikos galima įsigyti

   2. Kostas - 2014-08-12

Tikrai padėjo sužinoti daug naujo apie buitinę techniką. Raudau puslapį, kuriame yra didelis buitinės technikos pasirinkimas

   3. Monika - 2014-08-13

O gal planuojate parašyti straipsnį apie parduotuviu iranga ar kasos aparatus?

   4. edqaras - 2014-08-14

Visi blogo komentarai yra nofollow. galėtumėme parašyti uploads@inbox.lt

   5. Ramunė - 2015-03-20

Naudingas straipsnis. Be to gartraukiai tikrai veikia ir cirkuliacijos būdu.

   6. Nijolė - 2015-08-11

Tikrai puikus postas. :) Jei kas ruošiasi atnaujinti savo buitinę techniką

   7. Laiba - 2016-01-05

Gal kas gali parašyti ar tikrai indaplovės yra labai nuodingos žmogaus sveikatai, kiek ieškojau neradau tos informacijos, iš anksto dėkoju.

   8. Gabis - 2016-01-19

Apie buitine technika visada įdomu pasiskaityt.

   9. Laura - 2017-04-25

Įdomus straipsnis! Iš tiesų šiandieniniame pasaulyje buitinė technika vaidina itin svarbų vaidmenį. Nė vienas greičiausiai negalėtume įsivaizduoti savo gyvenimo be skalbimo mašinos, viryklės ar kitų buities prietaisų.